108

Jan Wodyński, Kwiaty

Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
olej/płótno naklejone na tekturę, 50 x 42 cm
na odwrocie naklejka z wystawy w Instytucie Propagandy Sztuki
artysta malarz, przedstawiciel polskiego koloryzmu. Wykształcenie zdobył w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Wojciecha Weissa i Felicjana Kowarskiego. Był współzałożycielem i aktywnym uczestnikiem warszawskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków, który funkcjonował od 1934 roku. W 1939 roku zdobył stypendium Funduszu Kultury Narodowej, dzięki czemu mógł kontynuować naukę we Francji i Włoszech. Od początku lat 30. działał jako członek grupy Rytm i Pryzmat. Pracował jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (1945 - 1956), w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku (1947 - 1953) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (od 1963 roku). Obrazy Wodyńskiego - najczęściej pejzaże, martwe natury i portrety - wystawiano na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Od lat 60. artysta malował również abstrakcje. Zajmował się malarstwem sztalugowym, monumentalnym, tworzył gwasze i rysunki, polichromie, mozaiki, sgraffita oraz dekoracje wnętrz.
II Aukcja Biżuterii i Sztuki
11 października 2017 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
1 075 EUR
Wyświetleń: 138 | Ulubione: 0

Panorama

II Aukcja Biżuterii i Sztuki

14.76%

Panorama
Dom Aukcyjny Panorama
Al. Witosa 31 / 122
00-710 Warszawa
+48500545550