Malarz polski, XIX w., Napoleon po bitwie pod Jeną

cena wywoławcza
~4 205 EUR

olej/płótno, 42,5 x 56,5 cm

Scena przedstawia Napoleona po bitwie pod Jeną – Auersted (14.X. 1806 r. ) wśród swoich oficerów i wodzów, m.in. – Murata, marszałka Neya, oficera kirasjerów. Napoleon dyktuje adiutantowi straty wojenne wroga. Pole bitwy usłane jest poległymi Prusakami.